جزئیات خبر


از سدسازی تا احداث راه‌های مواصلاتی توسط شرکت «آب و خاک رضوی»

از سدسازی تا احداث راه‌های مواصلاتی توسط شرکت «آب و خاک رضوی»
1394/6/2

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک قدس رضوی گفت: این شرکت اقدامات گسترده ای در زمینه های انبوه سازی، آب، راه سازی و تسطیح انجام داده است.

مهندس «سید ابراهیم وزیری» در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی اظهار کرد: شرکت آب و خاک قدس رضوی در تلاش است تا ضمن تحقق اهداف پیش بینی شده و سود آوری حداکثری برای سهام داران خود، گامی هر چند کوچک به منظور تقویت زیر ساخت های اقتصادی و آبادانی ایران اسلامی بر دارد.

وی ادامه داد: در این شرایط، شرکت اهم توجهات خود را بر پروژه های سد سازی و موارد وابسته نظیر کانال های انتقال آب و شبکه های پایاب معطوف کرده است.

وزیری درباره مهم ترین پروژه های این شرکت در زمینه سد سازی و آب بیان کرد: شرکت آب و خاک رضوی در سراسر استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، پروژه های بسیاری در زمینه سد سازی و مهار آب های سطحی انجام داده که از آن جمله می توان به سد مخزنی سنگرد، سد مخزنی سده خواف، سد تغذیه ای چهارفرسخ نهبندان، طرح های تغذیه مصنوعی مزار سیدعلی نهبندان، طرح تغذیه مصنوعی روستای کنه بیست مشهد اشاره کرد.

وی ادامه داد: علاوه بر این، تحکیم و آب بندی بدنه سد تاریخی گلستان در مشهد و همچنین شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد دوستی، بخش دیگری از مهم ترین پروژه های انجام شده این شرکت در رشتة آب به شمار می رود.

وزیری اضافه کرد: سد مخزنی سومبار در خراسان شمالی نیز از جمله پروژه های سد سازی در دست اجرا است.

وی احداث راه های مواصلاتی اعم از آزادراه ها، بزرگراه ها، راه آهن، وجود شبکه حمل و نقل و جاده ای ایمن و مناسب را یکی از مهم ترین شاخصه های توسعه یافتگی در منطقه، برای دسترسی و ارتباط با سایر مراکز مهم کشور عنوان کرد.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک قدس رضوی با اشاره به پروژه های این شرکت در زمینه راه سازی خاطرنشان کرد: از مهم ترین پروژه های به اتمام رسیده شرکت در زمینه راه سازی، اجرای قطعه 4 آزاد راه کنار گذر شمالی مشهد، اجرای راه اصلی زرند – بافق و اجرای راه اصلی رفسنجان – بافق است.

وی ادامه داد: بهسازی محور آزاد شهر – شمال(خوش ییلاق) و احداث تقاطع غیر هم سطح بجنورد با محور بجنورد بش قارداش نیز از جمله پروژه های در حال اجرا توسط شرکت در احداث راه های مواصلاتی به شمار می رود.

وزیری اضافه کرد: علاوه بر این، پروژه آماده سازی اراضی 164 هکتاری طرق در زمینه راه سازی نیز به بهره برداری رسیده است.

206-94

نظر شما